+48 604 889 048 biuro@kontroleokresowe.pl

Kontrola systemu ogrzewania

Kontrola systemu ogrzewania

Kontrola systemu ogrzewania

Kontrole systemu ogrzewania

Podczas kontroli systemu ogrzewania dokonujemy analizy dostosowania wielkości źródła ciepła do potrzeb jakie w rzeczywistych warunkach spełnić musi funkcjonująca instalacja ogrzewania w obiekcie budowlanym. Podstawą do przeprowadzenia kontroli jest Ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków. W trakcie badania dokonujemy analizy spalin w trakcie której użytkownik dowiaduje się o między innymi o sprawności źródła ciepła, a także o drożności i dostosowaniu kanału spalinowego w kotłowni. Wynikiem naszej pracy jest zarówno ocena systemu ogrzewania jako całości jak również przekazanie użytkownikowi zaleceń, które po wdrożeniu pomogą zwiększyć efektywność instalacji oraz zmniejszyć koszty jej eksploatacji. Zostaliśmy wpisani do centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków przez Ministerstwo Rozwoju jako osoby uprawnione do kontroli systemu ogrzewania.

Częstotliwość kontroli systemu

W ustawie zapisano, jak często należy wykonać okresową kontrolę systemu ogrzewania. Jest to zależne od mocy kotłów oraz rodzaju paliwa. Wytyczne prezentują się następująco:

  • co najmniej raz na 2 lata dla kotłów opalanych paliwem ciekłym lub stałym o nominalnej mocy cieplnej ponad 100 kW,
  • co najmniej raz na 4 lata dla kotłów opalanych gazem o nominalnej mocy cieplnej ponad 100 kW,
  • co najmniej raz na 5 lat dla kotłów o nominalnej mocy cieplnej od 20 do 100 kW.

 Dlaczego my?

Stały rozwój naszej firmy pozwala zarówno na korzystanie z najnowszych dostępnych na rynku rozwiązań, jak i utrzymywania niezmiennie najwyższego poziomu świadczonych usług. Wszystko to sprowadza się do jednego – najwyższej możliwej jakości świadczonych dla Państwa usług. Liczne uprawnienia pozwalają na przeprowadzanie specjalistycznych kontroli systemu ogrzewania szybko i rzetelnie. Mamy ogromne doświadczenie w przeglądzie opisywanych rozwiązań, dlatego warto wybrać nasze usługi.

 

Mamy liczną bazę stałych klientów. Sprawdź dlaczego.